ELEVRÅDET  2016-2017

Formænd: Carl Buhr (2.i) & Julie Braad (2.c)

Kontakt: juliebraad-removethis@removethis too-hotmail.com el. 53374716

 

Intern næstformand: Sabrin Khalil (3.c)

Økonomisk næstformand: Denis Lelin (3.i)

Sekretær: Zahra Mary Sedgwick (1.i)

 

Menige medlemmer:

Nanna Rask (3.c)

Aladdin Al Mohamed (2.d)

Deniz Metin (2.q)

Asem Mansour (3.v)

 

 

Medlemmer af skolebestyrelsen

Medlem med stemmeret: Jens Philip Yazdani (3.z)

Medlem uden stemmeret: Carl Buhr (2.i)

Suppleant: Denis Lelin (3.i)

 

Elevrådets udvalg:

 

Fællesskab udvalget: Naja Sommer 3.c

-       Medlemmer:

o   Sabrin Khalil, 3.C

o   Nanna Rask, 3.C

o   Dana 3. u

o   Benjamin 3.u

o   Jens Philip 3z

 

Intern event udvalget: Maria Rosdahl 2.v

-       Medlemmer:

o   Naja Sommer 3.c

o   Nanna Rask 3.c

o   Benjamin 3.u

o   Maria Rosdahl 2.v

o   Dana 3.u

 

Bæredygtighedsudvalget: Julie Braad 2.c

-       Medlemmer:

o   Salka 2.i

o   Carl 2.i

o   Nanna Rask 3.c

o   Maria Rosdahl

 

Spred god stemning udvalg: Alaa Chhidi 1.a

-       Medlemmer:

o   Sabrin Khalil, 3.C

o   Sally El-Jashi 3.y

o   Nanna Rask, 3.C

o   Naja Sommer, 3.C

o   Nora Abdallah 3.b

o   Denis Lelin 3.i

o   Pernille Maja, 2c

o   Pernille Beck Ulrich 2c

o   Deniz Metin 2.q

o   Ebyaan Abdi Yusuf 3.V

o   Malak 33. y

o   Fakhri Issa 2.y

o   Hodan Rashid, 1.V

o   Magnus Holst Sørensen 1.u

o   Abukar 1z

o   Nicklas Lang 1.u

o   Mahmoud z . 1.Q

o   Zahra 1.i

o   Theis Askøe 1.u

o   Dina 1.Y

o   Manar karzoun 1.z

o   Aladdin 2.d

 

Fagligt udvalg: Brucin Misir 1.p

-       Medlemmer:

o   Jens Philip, 3z

o   Pernille Maja, 2c

o   Julie Braad 2.c

o   Katrine Yousif 2.v

o   Abukar 1z

o   Batol 2.Y

o   Magnus 3.x

o   Mathilda 1.i

 

Internationalt udvalg: Denis Lelin 3.i

-       Medlemmer:

o   Salka 2.i

o   Sebastian 2.i

o   Rasmus 2.i

o   Zahra 2.i

 

Miljø-, interiør og design udvalg: Carl Buhr 2.i

-       Medlemmer:

o   Maria Rosdahl 2.v

o   Sigrid 2.p

o   Tor 3.i

o   Pernille B. U. 2.c

 

IT udvalg: Magnus 3.x

-       Medlemmer

o   Tor 3.i

 

Humanitært udvalg: Mohamed Iraki 1.b

-       Medlemmer:

o   Sigrid 2.p

o   Alaa 1.a

o   Batol 2.y

o   Khaalid Muse 1.v

o   Mathilda 1.i

o   Jens P 3.z

o   Denis Lelin 3.i

 

Sportsudvalg: Nagin Ravand 2.z

-       Medlemmer:

o   Abddi Hussein 2z

o   Sabrin Khalil, 3.C

o   Mahmoud zaabout 1.q

o   Akram Habibi 1.q

o   Mahad 1.X

o   Aladdin 2.d

o   Assad 1.b

o   Mohammed Osman 3.v

o   Deniz Genc Topcu 1a

o   Nicklas Lang 1.u

o   Theis Askøe 1.u

o   Deniz Metin 2.q

o   Tor 3.i

o   Khaalid 1.x

 

Koordineringsudvalg: Penrille B. 2.c

-       Medlemmer:

o   Denis 3.i

o   Carl 2.i

o   Burcin 1.p

o   Magnus 3.x

o   Nagin 2.z

o   Mahmoud 1.q

o   Julie 2.c

o   Naja 3.c

o   Alaa 1.a

Bestyrelsen

 

Carl Buhr

Elevrådsformand

Julie Braad

Elevrådsformand